Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

meniu
AN 2016 - 2017
AN 2014 - 2015
AN 2013
AN 2012
AN 2011
AN 2010
CONTACT/Firmă încredere
 
Pune o intrebare ...
Contacteaza-ne live pe YM acum !
sau contacteaza-ne....

AS MERIDIANE SOCIO-CULTURALE
Str.Călinului nr. 19 
Sector 2, Bucureşti, ROMANIA
Cod  Fiscal :27129288 

contacteaza-ne Tel: 0745.769.302
 Mobil: 0729.132.475
Email:office@msc-org.ro
 
 
 
 
 
Timpul pentru Mobila de lux
 
Bookmark this site! Bookmark Meridiane Socio-Culturale

Iulie 2012

14 IULIE 2012
Festivalul-"INIMA SARII" Concurs National de Muzica usoara,Populara, Dans,Teatru, Poezie Pictura, Desen , Foto-Video si instrumental.

MARELE PREMIU AL FESTIVALULUI " INIMA SARII "
TROFEUL DE SARE OFERIT DE CATRE SALINA TG.OCNA  SI FEDERATIA STAR MUSIC ROMANIA

                - SILVIA ANTON - GALATI ( Sectiunea muzica usoara )

PREMIANTII

     - PREMII ACORDATE DE CATRE JURIUL FESTIVALULUI

SECTIUNEA MUZICA USOARA

PREMIUL I
- Silvia Anton - Galati
- Alexandra Mitu - Bucuresti

PERMIUL II 
- Alice Prundu P.Neamt
- Vanesa Marzavan - Bucuresti

MENTIUNE
-  Grup ALVA GIRLS - Bucuresti

SECTIUNEA MUZICA POPULARA

PREMIUL III
- Daniela \radu - Bogata ( Dofteana ) - Bacau

SECTIUNEA DANS
( individual )
- Stefan Orheiasnu - Comanesti - Bacau

SECTIUNEA DANS 
( trupe )
PREMIUL I
- Trupa  " Boom-Boom" ( Inedit dance) - Bucuresti
- Trupa Boom-Boom ( Dans tiganesc ) - Bucuresti

PREMIUL III
- Trupa Boom - Boom ( Dans modern ) - Bucuresti


SECTIUNEA POEZIE


PREMIUL I
- Maria Orheianu - Comanesti


PREMIUL III
- Raluca - Elena Huma - Italia

JURIUL COPIILOR
Dragos Popa - presedinte juriu
Adrian Perian - membru
Andrei Coman - membru

PREMII ACORDATE DE CATRE JURIUL COPIILOR

SECTIUNEA MUZICA USOARA
Pentru calitati vocale deosebite
-Vanesa Marzavan - Bucuresti
-Alexandra Mitu - Bucuresti

SECTIUNEA MUZICA POPULARA
Pentru costumatie traditionala autentica
-Daniela Radu - Bogata, Bacau

SECTIUNEA DANS
Pentru tehnica deosebita
-Stefan Orheanu - Comanesti, Bacau

Pentru creativitate
-Trupa Boom-Boom(dans inedit) - Pantelimon
SECTIUNEA POEZIE
Pentru interpretare deosebita
-Maria Orheanu - Comanesti, Bacau


22 IULIE 2012

Festivalul Concurs National de Muzica (Usoara,Populara,Folk,Rock,Hip-Hop,Country), Dans,Teatru, Poezie,  Desen ,Pictura, Sculptura, Foto-Video si Instrumental  - "CRYSTAL VOICES  "- BACAU - CENTRAL PLAZA ( CARREFOUR)

 FESTIVALUL ESTE ORGANIZAT DE CATRE:
-FEDERATIA STAR MUSIC ROMANIA
-CENTRAL PLAZA(CARREFOUR)-  BACAU - SPONSOR PRINCIPAL

MARELE PREMIU AL FEDERATIEI " STAR MUSIC " - ROMANIA 
ACORDAT DE CATRE PRESEDINTELE FESRTIVALULUI 

- GRUPUL " SOUL MUSIC ART '' - ROMANIA - BARLAD 

       -  GRUPUL " SOUL MUSIC ART " - A ALES SA NU PARTICIPE LA FESTIVALUL " DEI GIOVANI " - PIACENZA - ITALIA IN FAVOAREA CONCURSULUI " X FACTOR " CE VA AVEA LOC IN ACEEASI PERIOADA


PREMIANTII

SECTIUNEA MUZICA USOARA
- MARELE PREMIU AL FEDERATIEI " STAR MUSIC " - ROMANIA PENTRU CEL MAI BUN GRUP ( Participarea la Festivalul International " Dei Giovani " - Piacenza - Italia, asigurata de catre Federatie )


         -  Grupul " Soul Music Art " ( Bigea mihaela, Bigea Ion, Bigea Maria-Magdalena) - Barlad

PREMIUL I
- Cezara - Maria Cojocariu - P.Neamt
- Alexandra Popa - Barlad
- Alexandra Silvestru - Barlad

PREMIUL II
- Petru Andone - Barlad
- Elena Chirvase - Barlad
- Mihai Postolache - Barlad

PREMIUL III
- Andreea Andone - Barlad

SECTIUNEA MUZICA POPULARA

PREMIUL I
- Loredana Mocanu - Barlad


29 IULIE 2012
Festivalul - "INGENIOUS ART "Concurs National de Muzica Usoara,Populara, Dans,Teatru, Poezie Pictura, Desen , Foto-Video si Instrumental - BUCURESTI - CARREFOUR BERCENI ( GRAND ARENA )

FESTIVALUL ESTE ORGANIZAT DE CATRE:
-FEDERATIA STAR MUSIC ROMANIA
-CARREFOUR BERCENI - GRAND ARENA - BUCURESTI - SPONSOR PRINCIPAL

 PREMIANTII

SECTIUNEA MUZICA USOARA

MARELE PREMIU AL FEDERATIEI "STAR MUSIC "-ROMANIA
ACORDAT DE CATRE PRESEDINTELE FEDERATIEI

 ( PARTICIPAREA LA FESTIVALUL INTERNATIONAL " DEI GIOVANI " - PIACENZA - ITALIA , ASIGURATA DE CATRE FEDERATIE ) 
                                 - MIRUNA POPESCU , 11 ani - BUCURESTI

PREMIUL I
- Miruna Popescu - Bucuresti
- Karina Ghita - Bucuresti

PREMIUL II
- Laurentiu Nita - Bucuresti
- Cristina Ionita - Calarasi

SECTIUNEA MUZICA POPULARA

PREMIUL I
- Florina Munteanu - Suceava
- Diana - Maria Sovaiala - Comarnic Jud. Prahova

SECTIUNEA DANS

PREMIUL I
- Ansamblul folcloric " Floricica " ( 14-22 ani ) - Comarnic, PH
- Club " Alla Dance " ( Cha-cha ) - Breaza , PH 

PREMIUL II
- Ansamblul folcloric " Floricica " ( 5-6 ani ) - Comarnic,PH
- Ansamblul folcloric " Floricica " ( 9-12 ani )- Comarnic,PH
- Club " Alla Dance " - Breaza , PH

SECTIUNEA DESEN-PICTURA

PREMIUL I
- Cristina Ionita - Calarasi 

 

 

Unesco adsum Asociatia arhetip cultural Alumnii Iulia Hasdeu Dacia Felix ATPL AUR Camera Deputatilor
FioreBlu Romania in dispora Scoala de teatru Si ro Spirit romanesc Fond
Romainia in lume DFana Ardea romanii din cehia
Sociological american ateliere educative Arcadia

msc-org.ro CopyRight © | All Rights Reserved Web Design | Creare Site Web | Creare Magazin Online - IT eXclusiv
Sitemap: [ FESTIVALURI NOI ] [ PLATĂ ONLINE ] [ CERCET. ŞTIINŢIF. ] [ F.PERFECTĂ/IMPERFECTĂ ] [ MEMBRU ] [ 2% ] [ GOLDEN TEAM ] [ PLATĂ ONLINE ] [ CONTACT ] [ HOME ]